null

 
 
 
Úvod > Blog > Puritánska noblesa s rebelskou recesiou
 

Puritánska noblesa s rebelskou recesiou

Márne by ste hľadali iný interiérový štýl, ktorý v sebe skrýva viac protikladov ako stále obľubnejší glamour. Noblesný štýl, ktorý je charakterisický luxusným leskom, očarujúcou nádherou a neskrývanou recesiou.

glamour doplnky

Pôvodný význam slova glamour (angl.) je kúzlo. Nasledovne sa začalo používať v súvislosti so štylizovanými fotografiami osôb. Neskôr sa prenieslo do módy a životného štýlu. V súčasnosti sa najčastejšie spája s ilúziou vytvorenia luxusu, ktoré sa nevyhlo ani interiérom.

Tvárnosť tvarov
Glamour štýl zlučuje na prvý pohľad nezlučiteľné. Jednoduché moderné línie sú v interiéri prepojené s barokovými krivkami ako starí nerozlučný priatelia. Prírodná koža a masívne drevo sa odrážasjú v chladnom lesku kovových predmetov. Výnimkou nie sú ani uletené rokokové tvary, ktoré sa často prezentujú v tých najbláznivejších farbách. Samozrejme, zostalo miesto aj pre klasiku. Pohodlné sedačky a aspoň jeden kúsok tradičného masívneho nábytku nesmú v glamour interiéri chýbať.

Nikdy nie je nudný
Ani farebná škála nezostala štýlu kontrastov nič dlžná. Typické sú tlmené až ponuré farby ako kontrast k pestrým a žiarivým odtieňom. Často sa prezentuje v sivých tónoch v kombinácií s elegantnou čiernou. Tieto farby však nie sú vôbec podmienkou. Môžete použiť svoje obľúbené farby, hoci aj pestrejšie. To, čo by malo byť zachované je lesk, v ktorom by sa tento nádhérný štýl mal odrážať. Úplne postačí zopár vhodne vybraných doplnkov a dekorácií aby ste interiér rozžiarili noblesou, typickou pre glamour štýl. Neoceniteľné sú najmä svietidlá a svietniky so strieborným leskom. Medzi preferované farby patria aj odtiene hnedej, ktoré sú typické najmä pre kožu a drevo.

Ožíva v koži
Dizajnéri nadväzujúci na štýl glamour často siahajú po luxusnej koži a atraktívnej kožušine. V kurze je pravá koža aj jej imitácie. Nerozhoduje ani prevedenie. S luxusným nádychom kráčajú ruka v ruke obľúbené sedačky a kreslá chesterfield, nielen v klasickom koženom prevedení ale aj v avantgardnom zamatovom, ktoré sa pre glamour zrodilo. Kožušiny nájdete úplne všade. Na zemi ako koberce, na kreslách ako poťahy alebo na klobúkoch lámp. Obľúbené sú typické exotické vzory, najmä ich imitácie. Z prírodných kožušín sa najčastejšie stretávame s kravskými alebo kozími.

Pravidlá bez pravidiel
Svoju obľubu si glamour štýl získal nie len pre svoj luxusný podtext ale najmä pre svoju neuveriteľnú flexibilitu. Jediným pravidlom je, že by mal žiariť leskom a dýchať nádherou. Ale inak máte voľné ruky. Skúste k nemu primiešať trochu šarmantného francúzskeho dizajnu alebo sympatického vintage štýlu. Môžete zvoliť dizajnový interiér s klasickými akcentami alebo sa možete moderným prvkom takmer takmer úplne vyhnúť. Nezabudnite ho okoreniť trochou nevyhnutnej recesie, bez ktorej by sa tento atraktívny štýl mohol ľahko zviesť k neprehľadnému gýču.