Modely áut - Tintinhal

 
 
 
 

 
 

Modely áut

Zoradiť produkty podľa: Zostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Retro model auta
46,20 €
dekorácia modelu auta
49,50 €
dekorácia modelu auta
23,90 €
kovová dekorácia
43,90 €
dekorácia modelu auta
51,00 €
Retro model auta
68,00 €

 
 

Modely áut

V retro štýle nastupujú na scénu modely áut, nielen pre zberateľov takýchto vintage kúskov. Kovové modely autíčok nie sú určené len pre modelárov, poslúžia aj ako originálny a vtipný daček majiteľov automobilových predlôh týchto modelov. Taktiež sú viacstranne využiteľné, napríklad ako dekorácia do kancelárie či obývačky alebo i pokladnička. 

Legendy

V našej zbierke modelov áut dostupnej na našom eshope nájdete hlavne legendárne modely. Medzi legendy radíme klasiku Anglicka - anglický poschodový autobus alebo zmenšeniny populárneho chrobáka alebo iných Volkswagen áut. Pôsobia verne, no s trochou recesie. Nechýba značná patinovaná povrchová úprava ako imitácia ojazdenosti.

Z histórie

Model auta zvaný aj angličák je zmenšenina reálneho automobilu v rôznych merítkach od 1:160 až 1:8. Prvé takéto hračky boli vyrábané začiatkom 20. storočia. Prvotné modely však mali komplikovanú štruktúru na výrobu a neboli dostatočne odolné; aj preto sa ťažko nájdu angličáky z tohto obdobia. Tento fenomén modelov autíčok získal svoju popularitu v päťdesiatych rokoch a až do takej miery, že sa stali predmetom zberateľského záujmu, ktorý trvá dodnes.